Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Certyfikacja FSC i PEFC

Z przyjemnością informujemy, że posiadamy certyfikaty FSC i PEFC.

Certyfikaty PEFC i FSC to najbardziej znane na świecie systemy poświadczające, że drewno wykorzystane do produkcji certyfikowanego wyrobu pochodzi z lasu, w którym prowadzona gospodarka uwzględnia zasady ochrony środowiska, aspekty społeczne i ekonomiczne.

Pierwszy certyfikat Gospodarki Leśnej FSC® Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach otrzymała 11 marca 1996 roku. Aktualny certyfikat – FSC® SGS-FM/COC-011541 ważny jest od 1 kwietnia 2019 roku do 31 marca 2024 roku. Numer licencji: FSC®  C147452. Certyfikat potwierdza, że gospodarka leśna w nadleśnictwach RDLP Katowice prowadzona jest racjonalnie, w poszanowaniu interesów lokalnych społeczności oraz poszanowaniu praw pracowniczych. 

 

 

Nadleśnictwo Ustroń, jak i pozostałe nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach,    posiada    ważny    od    21.12.2018r.    do    20.12.2021r.    certyfikat    PEFC o nr PL PEFC-12/0058, wydany przez SGS Polska sp. z o.o. Certyfikat potwierdza prowadzenie prawidłowej gospodarki leśnej uwzględniającej zarówno potrzeby społeczne jak i ekonomiczne, a przede wszystkim zapewniającej poszanowanie i ochronę środowiska naturalnego. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie systemów certyfikacji zaświadczających o prowadzeniu zrównoważonej gospodarki leśnej.