Aktualności Aktualności

Ustroński Klub Ekologiczny posadził las

W czwartek 10 maja członkowie Ustrońskiego Klubu Ekologicznego posadzili na stokach Czantorii sadzonki buków, jodeł i świerków. Od kilkunastu lat UKE włącza się co roku do wiosennej akcji odnowieniowej .

W Beskidach kończą się prace związane z wiosennymi odnowieniami. W tym roku Lasy Państwowe ponownie zachęcają do wspólnego sadzenia lasu lokalne społeczności pod  hasłem  „Sadzimy 1000 drzew na minutę” .  W Beskidzie Śląskim leśników wspiera Ustroński Klub Ekologiczny.  Sadzenie drzew w górskich warunkach wymaga dużego nakładu pracy. Stromy stok i kamienista gleba stanowią  co roku duże wyzwanie. Mimo to w tegorocznej akcji wzięło udział kilkudziesięciu członków UKE i sympatyków lasu,  wśród których nie zabrakło zarówno najmłodszych, jak i seniorów. Las na stoku Małej Czantorii powiększył się o 250 młodych buków, jodeł i świerków   Od pięciu lat Ustroński Klub Ekologiczny koncentruje się na  odnowieniach  w tym rejonie. W tym czasie udało się w sumie posadzić nowy las na powierzchni ponad 25 arów.    

W całym Nadleśnictwie Ustroń dzięki  zaangażowaniu członków Ustrońskiego Klubu Ekologicznego  został posadzony las o  powierzchni 2 ha, na terenie Leśnictw Dobka i Czantoria.