Aktualności Aktualności

Jesienne "Drzewko za surowce"

5 tysięcy sadzonek drzew i kwiatów trafiło do mieszkańców Bielska i okolic, którzy podczas ostatniej edycji jesiennej akcji „Drzewko za surowce” przynieśli surowce wtórne. Organizatorami akcji są Fundacja Ekologiczna Arka, Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Beskidu Śląskiego” oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej i Zakład Gospodarki Odpadami.

10 kg makulatury lub 20 puszek aluminiowych, butelek szklanych i PET można było wymienić na sadzonkę jednego z lasotwórczych gatunków drzew:  świerka, sosny, jodły, buka i wiązu górskiego. Leśnicy przygotowali też sadzonki dzikich jabłoni, sadzonych w lasach z myślą o ptakach i dzikich zwierzętach. W akcję co roku angażują się nadleśnictwa wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Beskidu Śląskiego”: Bielsko, Ustroń, Wisła i Węgierska Górka . Część sadzonek przekazało także Nadleśnictwo Kobiór.  

Właściciele balkonów i tarasów w zamian za przyniesione odpady otrzymali sadzonki bratków.

Ze sprzedaży surowców pozyskanych w trakcie akcji Fundacja Ekologiczna Arka kupuje rowery , które trafiają do domów dziecka i świetlic środowiskowych .